KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17493012
nr 1749 3012
Si Grönberger
(1881-1969), Sverige
Oljemålning, Madonnan och Barnet. Monogramsignerad. Olja på pannå, 33x27 cm, yttermått inklusive ram: 41x33 cm
Signe (Si) Grönberger, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1881, död 1969.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 8 december 2025
kl 19:00:20
100 kr
300 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
8 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Si Grönberger
Läs mer om Si Grönberger