KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17493012

nr 1749 3012

Si Grönberger

(1881-1969), Sverige

Oljemålning, Madonnan och Barnet. Monogramsignerad. Olja på pannå, 33x27 cm, yttermått inklusive ram: 41x33 cm

Signe (Si) Grönberger, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1881, död 1969.

Utrop:

600 kr

Såld:

350 kr

måndag 8 december 2025
kl 19:00:20

  • Tema
  • 8 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Si Grönberger

Läs mer om Si Grönberger